Dehtářská 10° 20. 4. 2013

Dehtářská 10°, tak se jmenuje nový běžecký závod na pelhřimovsku. Tato akce pochopitelně musela být zařazena do našeho nabitého závodního kalendáře, neboť rekreační středisko Lenka u Kletečné (místo startu) je od našeho rodného Humpolce vzdálená necelých 10km. Startovní listina předem registrovaných se zastavila na čísle 85. Jak tomu tak bývá, někteří účastníci se nakonec na start nedostavili, ale naopak hodně závodníků zvolilo přihlášení těsně před závodem. Na startovní čáře se nakonec postavilo celkem 81 závodníků a závodnic odhodlaných pokořit 10km trať.

S nadějí, že bychom mohli já (Lukáš) s Liborem útočit na TOP10, jsme se postavili hned do první řady. Po delší rozpravě následuje povel ke startu a vyrážíme. Jako doprovod nás povzbuzují kolegové v nových týmových dresech – Tomáš, Alena a Franta. Do sedmého kilometru se držíme s Liborem pospolu zhruba na 13-15.místě. Máme za sebou dvě náročná stoupání (hlavně to druhé mě dalo zabrat), dvě občerstvovací stanice (bylo k dispozici i pivo), já už běžím bez startovního čísla (snad nebudu diskvalifikován) a čeká nás už jen asi 2km seběh a menší kopeček do cíle. Snažím se tedy prodloužit krok a trochu zvýšit tempo. Trochu odbíhám Liborovi a každým krokem zkracuju vzdálenost mezi mnou a závodníky, které vidím přede mnou. Prokoušu se na 11. místo a kilometr před cílem vidím vytouženou TOP10 cca 30 metrů přede mnou. Avšak těch 30 metrů se nedaří stáhnout, naopak mě předbíhá závodník za mnou. Libor dobíhá 2 fleky za mnou na 14. pozici s minimální ztrátou. Na vítěze ztrácíme zhruba 7 min.

Pořadatelé připravili pěkný závod. Přilákali mnoho lidí nejenom na start, ale i kolem tratě bylo dost fanoušků a diváků. Těšíme se znovu za rok a doufáme, že se k nám přidají i další členové týmu.

Lukáš, 22. 4. 2013