Pelhřimovský Hadrák 13. 7. 2013

Moje letošní triatlonová premiéra připadla na Hadráka u Pelhřimova. Jedná se o amatérský silniční triatlon s plaváním v rybníku Stráž, cyklistickou částí vedenou směrem Božejov/Nová Cerekev a s krátkým během ke Starému Pelhřimovu.

Jelikož vlastním jen starého Favorita, volil jsem raději MTB, následně jsem toho však litoval, protože i na starém Fávu bych okruh zajel možná rychleji než na horákovi.

Délka plavání činila 560 metrů, což je na amatérský triatlon vcelku pěkný záhul. Nakonec se mi plavalo více než dobře (čekal jsem to daleko horší, letos vůbec nechodím trénovat), z vody jsem vylézal zhruba na třetím místě, za mnou následovali Pepa Svoboda (ETV) a Jindra Musil (ETV), přede mnou Miroslav Lhotský a ještě jeden závodník.

Převlékací intermezzo jsem zvládl vcelku rychle a vydal se na cyklistickou část v délce 30 km. Vyjížděl jsem těsně za Pepou. On mi však na svém silničním speciálu poodjel hned z prvního kopce a mě bylo jasné, že se ho nedokážu držet. U železničního přejezdu mě zaříznul ještě Jindra. Toho jsem před sebou viděl až do Proseče, ale i on mi poodjížděl a ztvrzoval svůj náskok. Situaci za mnou jsem raději nesledoval a jel si osamoceně to svoje, přiznám, že to byl vcelku šrot a krize se dostavila před Střítěží. Zde mě dotáhnul „hasič“ Jindra a Víťa (ETV). Musel jsem se jich chytit, abych využil balíku. Bohužel jsem nemohl střídat, protože jsem se jen tak tak držel na chvostu (příště beru Favorita). Točil jsem klikama jak pominutý, abych jim stačil. V předposledním stoupání do Proseče mě však udolali a pomalu mi poodjížděli. Přesto jsem to nevzdal a snažil jsem se udržet co nejmenší rozdíl až do konce.

Na běžeckou část jsem si věřil, ale na cca 3 kilometrech se těžko kouzlí. Přesto, to, co jsem ztratil na bajku, jsem záhy dotáhnul v běhu. Nejdříve jsem udolal Víťu a pak i „hasiče“ Jindru. Na místě přede mnou byl Jindra Musil, ten měl však dostatečný náskok a bylo nereálné ho dotáhnout.

V cíli jsem se objevil na 4. místě v celkovém čase 1:26:30. Lukáš dorazil cca minutu a půl za mnou na 6. pozici a Tom dorazil v celkovém čase 1:38:40.

Skvělé počasí a příjemnou atmosféru jsme završili na grilované krkovičce a tam jsme Hadrák zhodnotili jako dobrý trénink na nadcházející triatlony.

Libor, 15. 7. 2013