Barefoot running

Doba si žádá své! Běh naboso, či v minimalistických botách je naprosto nový žážitek. Libor o tom ví své, a proto bude přinášet svoje poznatky z běhu ve Vibram FiveFingers!

Začátek

Své první boty VFF Classic jsem si pořídil v léte 2011. Celé léto jsem je nesundal z nohy. Řídil jsem v nich, podnikal tůry, či jen tak volnočasově využíval. Pocit, který člověk má, pokud je má na noze, se opravdu blíží bosým nohám. Po přečtení několika diskuzí a článků jsem je k běhu vyzval letošní jaro 2012. Běh v nich se mi natolik zalíbil, že se ke klasickým botám již nevrátím. Pokud tedy nenastane nějaký zdravotní problém.

Současnost

Koupeny nové VFF Sprint. V porovnání s nimi jsem zjistil, že model Classic, koupený z USA, je nejspíše fake. Materiál Sprintů je jiný a zpracování na vyšší úrovni. Pásek přes nárt botu dobře drží. Zatím je ale nebudu ničit v běhu a nechám si je na turistiku.

Běžec Vysočiny

Je odběhnuta první půlka BV. Vše absolvováno v FF, což se na nich docela podepsalo, ale doufám, že ještě vydrží! Člověk je občas za exota, ale trailový běh lesem nebo po louce v FF nemá konkurenci v klasických botaskách. Překvapivě ani asfalt není žadný problém (zatím max 15km). Škoda, že nepobězím půlmaraton v Novém Veselí! Půlmaraton "naboso" je vcelku výzva! A co teprve maraton?