Částkovická tříhodinovka 13. 4. 2013

Jen co se trochu oteplilo a jízda na kole se stala příjemnější, čekala nás naše první jarní rozjížďka v Částkovické tříhodinovce, kterou pořádala Bakusova parta. Jedná se o štafetový závod trojic na okruhu cca 8km. Náš tým jsem tvořil já, Lukáš a Tomáš. V sobotu ještě bez týmového designu dresů.

Na startovním poli měli hojnou účast Vystrkováci a samozřejmě Bakusovci. Celkem bylo 12 týmů. Před závodem jsme se domluvili, že já pojedu jako první, Lukáš bude závodník číslo dva a Tom number tři.

Před samotným začátkem jsme dali krátkou projížďku po trati, abychom věděli, co nás čeká. Po asfaltové pasáži vedla trať nezpevněnou cestou přes chatovou oblast s přejezdem na nasáklou louku, kde to vůbec nejelo. Poté se jelo po asfaltu přes Ondřejov a za vesnicí se opět přešlo na polní cestu. Následoval průjezd lesem s výjezdem u rybníka, kde se trať křížila (tvořila osmičku). Ihned za hrází rybníka následoval výšlap lesní cestičkou s přechodem na polní cestu, která nás vracela zpět do Částkovic. Zde teda pěkně fučelo. Štafeta se předávala v prostoru před místní hasičárnou.

Start přesně v 9:00 a jde se na to. Po 20 metrovém běhu ke kole ho osedlám a vyrážím na trať. Na asfaltovém sjezdu se držím na 3. pozici, přede mnou jede Honza Kupka a mladík od Bakusu. Bohužel jsem si všimnul, že zadní bezdušový systém má drobné trhliny a kolo mi pomalu utíká, ale tlak je pořád ok (musím zkusit jiný tmel). Vedoucí skupinku stíhám k Ondřejovu, ale v lese mi ujeli. Musel jsem jet opatrně, protože jsem vnímal, že tlak je pod optimální úrovní a na určitých přejezdech to šlo natvrdo (auuu, zadní ráfku Fulcrum, promiň). Snažil jsem se jet co nejvíce ve stoje. Při výjezdu za rybníkem došlo ještě k úniku vzduchu tím, že plášť sjel po kořenu a trochu si upustil u patky ráfku. Dojel jsem to jen tak tak s malým odstupem na čtvrtého a předal štafetu Lukášovi. První kolo jsem se trochu zatavil, ale užil jsem si to. Lukáš vyrazil na trať na pátém místě, ovšem přivezl štafetu na super čtvrtém, kdy předjel jednoho člena z konkurentů. Tomova jízda a jeho jízda na podlahu nás držela stále na 4. místě. Tuto pozici jsme nakonec udrželi až do konce závodu. Další kola se jelo pocitově lépe. Do časového limitu jsme stihli objet 7 kol (Libor 3, Lukáš 2 a Tom také 2). Za posádkou třetího týmu v pořadí jsme měli asi 4 minuty ztrátu, na první kluky vystrkovský o hoooodněě více. Jeli jako draci.

U piva a grilovaného masa jsme se shodli, že první jarní závod to byl hezký, dobře zorganizovaný a těšíme se na pokračování letošní sezony.

Libor, 14. 4. 2013